Filmowanie z powietrza w biznesie


 

Drony to bezzałogowe statki powietrzne. Pierwotnie wykorzystywano je tylko do celów militarnych, zrzucano nimi bomby w trakcie wojen. Obecnie ich zastosowanie nieco się poszerzyło. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza usługa filmowania dronem, która pozwala na osiągnięcie zdumiewających efektów zdjęciowych. Ta innowacyjna metoda filmowania jest obecnie wykorzystywana w wielu dziedzinach – ułatwia pracę i wykonanie zdjęć trudno dostępnych oraz pozwala na przedstawienie rezultatów w łatwy i atrakcyjny sposób.

 

 

Obecnie można wykorzystywać filmowanie dronem do następujących celów:

 

 1. Sport i rekreacja

 

Do tego celu filmowania dronem używają ośrodki kultury, ośrodki sportu i rekreacji, samorządy, firmy eventowe, wyciągi narciarskie, lunaparki, ośrodki sportów wodnych i motorowych, sportowcy, sportowcy amatorzy. Jest to nowatorska i wywierająca wrażenie na widzach metoda dokumentacji imprez sportowych. Dzięki niej można filmować na dużych obszarach i w trudno dostępnym terenie. Taki materiał pomocny w sytuacjach spornych (wyniki), spełnia więc jednocześnie funkcję arbitra w trakcie meczów. Dzięki niemu istnieje możliwość transmisji „na żywo” wydarzenia do projektora lub mediów. Stanowi świetną pamiątkę dla amatorów różnych dyscyplin sportowych, także dla sportów ekstremalnych.

 

 

 1. Transmisje na żywo

 

Niektóre drony posiadają możliwość transmitowania obrazu w czasie rzeczywistym w bardzo dobrej jakości HD. Dzięki temu można poprowadzić relację na żywo z imprez plenerowych, koncertów, imprez sportowych, czy innych wydarzeń odbywających się na masową skalę, co znajduje się w ofercie tej firmy – flydron.pl/. Możliwa jest transmisja do dowolnego urządzenia działającego w rozdzielczości HD zdolnego do odbioru sygnału (telebimy, projektory, komputery, transmisja TV). Filmowanie dronem może pomóc w sytuacjach spornych na meczach. Zobrazuje również ile osób przyszło na koncert, a także pokaże jak dobrze wyglądają efekty świetlne na koncercie.

 

 

 

 1. Śluby i wesela

 

Ślub jest wyjątkowym momentem w życiu Pary Młodej. Filmowanie dronem ślubu lub wesela pozwala uwieczni ten dzień w specjalny sposób. Sfilmowanie „z lotu ptaka” wiwatujących na cześć Młodej Pary gości, składających życzenia ślubne czy przejazd weselnego korowodu do restauracji będzie atrakcyjnie wyglądało na ślubnym filmie. Dron posiada podgląd na żywo. Dlatego też goście mogą oglądać siebie i filmowany materiał np. na telebimie w restauracji, co będzie świetną atrakcją na tej uroczystości.

 

 

 1. Detektywistyka

 

Drony są też używane przez:

 

 • policję,
 • straż pożarną,
 • straż graniczną,
 • straż miejską,
 • służby ratunkowe,
 • miejskie sztaby kryzysowe,
 • organizatorów imprez masowych, 
 • firmy ochroniarskie,
 • agencje detektywistyczne.

Podgląd na żywo umożliwia precyzyjniejsze kontrolowanie prowadzonych akcji. Dron ułatwia również ocenę aktualnej sytuacji, a tym samym przyspiesza proces decyzyjny. Posiada szerokie możliwości w zastosowaniu w różnych miejscach: od gęsto zaludnionych centrów miast, po tereny niezamieszkałe, opanowane przez przyrodę. Nagrania są w bardzo dobrych parametrach technicznych. Filmowanie dronem może być wykorzystane wszędzie tam, gdzie zależy na czasie w dotarciu do trudno dostępnych miejsc. To także doskonały pomysł na biznes, o czym przekonuje sukces tego start-upu – http://www.web.gov.pl/wiedza/wywiady_biznes/700_4776_od-lotnictwa-do-start-upowych-dronow.html. Wystarczy pomysł, wiedza i chęć realizacji celów zawodowych.

 

 1. Koncerty i eventy

 

Ujęcia z lotu ptaka będą bardzo dobrze uzupełniać nagrania z kamer naziemnych. Taka relacja z imprezy czy wydarzenia plenerowego będzie ciekawsza. Nie ma znaczenia o jakiej porze dnia odbywa się wydarzenie – filmowanie dronem pozwala na świetne efekty:

 

 • zarówno w dzień,
 • jak i w nocy.

 

 

 

Realizatorzy mogą zdecydować czy chcą mieć wpływ na scenariusz, czy polegają na firmie, która realizuje filmowanie dronem. Dron w przeciwieństwie do helikoptera, nie zagłuszy imprezy, gdy pracuje bardzo cicho.