Technologia cięcia laserowego


 

Cięcie laserowe to obecnie jedna z najbardziej precyzyjnych technologii obróbki metalu. Jest to metoda pozwalająca na uzyskanie doskonałej jakości prowadzonego cięcia. Równoległe krawędzie, wysoki stopień gładkości ciętej powierzchni, brak podtopień oraz niesamowicie dokładne kontury to tylko część zalet jakie można uzyskać dzięki cięciu laserowemu. Popularność tej technologii wciąż rośnie. Tylko firma http://gubad.com/uslugi/ciecie-laserowe , każdego dnia dostarcza swoim klientom materiałów ciętych laserowo przy użyciu najwyższej jakości urządzeń dostępnych na rynku.

Cięcie laserowe popularne

Cięcie laserowe


Czy proces
cięcia laserowego
zawsze przebiega w ten sam sposób?

Niekoniecznie, ponieważ rodzaje urządzeń przeznaczonych do cięcia laserowego są skrajnie różne. Wśród najpopularniejszych metod wyróżniamy:

  • cięcie laserowe poprzez spalanie;

  • cięcie azotem lub tlenem;

  • cięcie laserowe sublimacyjne.

 

 

Skąd tak wysoka cena usługi cięcia laserowego?

Klienci korzystający z usługi cięcia laserowego doskonale wiedzą, że przed podjęciem współpracy z wykonawcą muszą przygotować się na bynajmniej nie niskie koszty. Cięcie laserowe jest technologią kosztowną samą w sobie, toteż i usługa z nim związana musi zostać odpowiednio wyceniona.

Przedstawiciele wielu branż korzystają z cięcia laserowego

Nie wszystkie przedsiębiorstwa działające na terenie naszego kraju posiadają własny park maszynowy pozwalający na cięcie laserowe. Małe i średnie firmy nawiązują współpracę ze specjalistycznymi przedsiębiorstwami wykonującymi dla nich tę usługę. Wśród klientów znajdują się zarówno prywatni inwestorzy, jak i przedstawiciele branży dekarskiej, budowlanej, przemysłowej czy motoryzacyjnej. Wspomnieliśmy już bowiem, że cięcie laserowe to obecnie jedna z najbardziej precyzyjnych technologii, która swoje zastosowanie znajduje w zasadzie wszędzie.