Zielony listek dla nowych klientów


 

Zielony listek kiedyś był przyklejany czasem przez kierowców, którzy dopiero uczyli się jeździć. Był to znak, że taka osoba nie czuje się pewna na drodze, co mogło przyczynić się do milszego zachowania innych uczestników. Dzisiaj jednak obowiązkowe stało się takie oklejanie szyb samochodowych. Kraków, Warszawa – dzisiaj nie jest problemem znaleźć w większych miastach kierowców jeżdżących z listkiem.

 

W Krakowie działa Studiok22 , która zajmuje się profesjonalnym oklejaniem szyb. Jeżeli chce się reklamować swoją firmę na samochodzie, to warto się tam udać. Natomiast zielony listek można kupić w wielu miejscach.

 

Nie powinno być przymusem oklejanie szyb samochodowych - Kraków, specjalista.

Nie powinno być przymusem oklejanie szyb samochodowych – Kraków.

Czy to dobra zmiana?

Każda osoba może mieć na ten temat oczywiście inną opinie. Według mnie nie jest to dobry pomysł. To zbędne oklejanie szyb samochodowych. Kraków jest miastem, gdzie taki listek można kupić bez żadnego problemu. W Krakowie i większych miastach większość rzeczy jest łatwiej dostępna.

Jednak uważam, że nie powinno być przymusem oklejanie szyb samochodowych. Kraków być może jest miastem, gdzie młodzi kierowcy mają trudniejsze warunki do jazdy. Jednak już nie raz przekonałem się, że osoba tuż po zdaniu egzaminu potrafi jeździć o wiele lepiej, niż osoba, która ma prawo jazdy nawet i kilkanaście lat.

 

Dlatego według mnie oklejanie szyb zielonym listkiem to trochę piętnowanie nowych kierowców. Nie ma znaczenia czy mówimy tu o takich miastach jak Kraków, czy o mniejszych miejscowościach. Według mnie oklejanie szyb samochodowych w ten sposób powinno być dobrowolne, tak jak do tej pory.